Szafka nocna DIY

szafka nocna diy jak zrobic szafkę nocną

Moja sypialnia powoli zaczyna nabierać kolorów. Właściwie to jednego – szarego! Jestem absolutnie w nim zakochana i gdyby nie to, że przed nami jeszcze wiele dłubania przy szczegółach (półeczki, plakaty i inne moje wymysły ;)), to już dzisiaj bym Wam pokazała ją w pełnej krasie.

Na dzień dzisiejszy jednak sypialnia schnie, łóżko i meble przykryte są folią, ja leczę chory kręgosłup, a jedyne zdrowe ręce do pracy są w delegacji. No nie ma komu robić, nie ma 🙂 Co się jednak odwlecze… 😉

Uruchomiłam swoje pokłady kreatywności. Niestety, nie jestem zbytnio uzdolniona plastycznie, ani manualnie, ale dwóch lewych rąk też nie mam, dlatego postanowiłam zrobić niektóre rzeczy SAMA! Na przykład namalowałam obraz i zrobiłam szafki nocne. Tak, tak. Szafka nocna DIY – moja nowa duma.

Po remoncie w pokoju Liwii pozostały nam dwa „kubiki”. Białe szafeczki, które do niczego nie chciały się przydać, więc stały takie bezużyteczne i się kurzyły. Chciałam je odsprzedać, ale wpadłam na pomysł, że skoro są dwie, to można z nich zrobić szafki nocne. To był strzał w dziesiątkę! Wystarczyło dokupić do nich nowe nóżki (wybrałam naturalne drewno), które kosztowały kilka złotych za sztukę i za pomocą bardzo mocnej taśmy montażowej, przykleić je do szafek. Robota żadna- dwie minuty, efekt wow! Mam miejsce na moje przydasie wieczorne, albo kocyczek. Bardzo mi się podobają i myślę, że w nowej sypialni odnajdą się idealnie, ale to już Wam pokażę w kolejnej odsłonie sypialni.

Jako, że w zamyśle ma być bardzo pastelowa, musiałam zrobić ukłon w kierunku mojego męża i wprowadzić coś bardziej męskiego. Dostał więc „robaczka”, kanciastego, w ciemnych kolorach 😉 (do kupienia tu: Magia Północy )  Ten plakat jest rewelacyjny, spodobał nam się od pierwszego wejrzenia, zobaczycie jak zawiśnie na ścianie, będzie bosko 🙂 Sama się nie mogę doczekać!

Co sądzicie o moich nowych szafeczkach?

SZAFKA NOCNA DIY


szafka nocna biała szafka ikea hacks

szafka nocna biała szafka ikea hacks

szafka nocna biała szafka ikea hacks


 • http://www.ohdeerblog.com/ ohdeer_blog

  ale super ajdija!!! Ty zdolniacho:)

  • Monika Kampczyk

   tak, tak, ten mój talent skrywany 😉

   • Ilona

    hej, a sakd te Qubiki i jaki maja wymiar?

 • Caroline90

  Ha, zrobiłam szafkę na narzędzia jakiś czas temu – w sumie ciut podobną 🙂 Przy czym miałam gotową bazę w postaci starego regału bez drzwiczek. Zamontowałam nierdzewne zawiasy stąd https://e-armet.pl/pl/c/ZAWIASY/236 i dopasowałam drzwiczki znalezione w piwnicy. Wszystko pomalowane na jednolity kolor i super 🙂