5 świątecznych filmów dla całej rodziny

filmy świąteczne filmy familijne, świąteczne filmy dla rodziny rodzinne filmy

Już za rogiem, już za chwilkę… przyjdą piękne dni, kiedy całe rodziny zbiorą się w jednym miejscu na wspólnym świętowaniu. Święta Bożego Narodzenia sprzyjają jednej bardzo ważnej wartości – RODZINIE. W tych dniach nie trzeba wiecznie biegać „coś załatwiać”, śpieszyć się to do sklepu, to do szkoły, do pracy, na basen, siłownię itd. itp. Te trzy dni  spajania rodziny, z czym jest kłopot w normalnej codzienności, gdzie zawsze jest coś, i nie ma czasu na spokojne bycie razem, tak po prostu. Będziemy mieli kilka wolnych dni i trzeba ten czas jakoś zagospodarować poza objadaniem się i… objadaniem się 😉 Dobrym sposobem na spędzenie czasu wspólnie całą rodziną jest obejrzenie ciekawego filmu, który będzie interesował nasze dzieci, a i dorośli coś w nim znajdą. Takiego, który zapewni wszystkim trochę zabawy i śmiechu (albo chociaż trochę uśmiechu dla większych ponuraków). Poniżej składam na Wasze ręce krótką listę moich pewniaków na dobrą zabawę dla całej rodziny i miło spędzony czas.

5 świątecznych  filmów familijnych

Cud na 34 ulicy (Miracle on 34th Street)

Ciepła i przyjemna opowieść o magii świąt i Świętego Mikołaja, która na pewno wywoła w każdym pozytywne uczucia. Ciężko przy tej opowieści się nie wzruszyć,a  przynajmniej w kilku momentach. Film opowiada historię małej dziewczynki o imieniu Susan, która przestaje wierzyć w Świętego Mikołaja. Zbliżają się święta i na ten czas duży sklep z zabawkami, w którym pracuje mama dziewczynki, zatrudnia Pana Krissa Kringle jako Mikołaja, który ma przyciągać klientów. Ku wszelkiemu zaskoczeniu Pan Mikołaj świetnie sobie radzi w swojej roli, co staje się magnesem na klientów sklepu. Niestety cała sytuacja nie podoba się złowrogiemu właścicielowi konkurencyjnej sieci, który ma zamiar przejąć sklep mamy Susan, więc knuje on intrygę, aby zdyskredytować Pana Kringle. Niestety wszystko wskazuje na to, że sprawy mogą się potoczyć po myśli konkurencji ponieważ wynjęty Pan Mikołaj twierdzi, że jest prawdziwy, a to przecież śmieszne dla dorosłych, którzy oczywiście uważają go za wariata. Myślę, że film wywoła w każdym domowniku przyjemne i ciepłe uczucia. Miło spędzony czas w gronie całej rodziny gwarantowany.

Jack Frost

Tytułowy Jack Frost jest muzykiem, którego ciągle nie ma w domu, jego praca niestety związana jest z ciągłymi wyjazdami na koncerty. W domu ma piękną żonę i wspaniałego syna, który bardzo chciałby spędzać czas z tatą, ale wiecznie gdzieś wyjeżdża i zostawia ich samych. Początki filmu są niestety smutne, ponieważ w drodze powrotnej z jednego z koncertów, Jack ginie w wypadku samochodowym. Żona i syn przeżywają tą tragedię niesamowicie, nie mogą się pogodzić ze śmiercią głowy rodziny. Rok później jednak przed samymi świętami, zdarza się cud. Bałwan ulepiony przez chłopca przed domem, ożywa! To Jack, który wrócił na ten świat w postaci śnieżnego kulastego. Jack zyskuje dzięki temu nieoceniony czas, który w końcu może spędzić tylko i wyłącznie z synem, a młody dostaje to o czym zawsze marzył, niczym nie zakłóconą uwagę taty.

Grinch – Świąt nie będzie (How the Grinch Stole Christmas)

Wśród górskich szczytów w niewielkiej dolinie, leży miasteczko trochę dziwnie wyglądających ludzi, którzy mają jedynie jeden największy problem, Grinch! Zielony złośliwy Grinch mieszka w jaskini na jednym ze szczytów w pobliżu miasteczka i nienawidzi świąt, które chce wszystkim zepsuć. Kradnie prezenty i sieje spustoszenie w zaśnieżonym, wyczekującym Bożego Narodzenia miasteczku. W końcu pewna dziewczynka imieniem Cindy Lou, stawia sobie trudne zadanie, sprawić, że Grinch pokocha święta tak jak ona reszta mieszkańców miasteczka. Tutaj zaczyna się cała wesoła przygoda, której dalszych losów Wam nie będę zdradzał. W roli Grincha rewelacyjny Jim Carrey, który gwarantuje pełny śmiechu seans dla całej rodziny.

Śnięty Mikołaj (The Santa Clause) + Śnięty Mikołaj 2

Bardzo zabawna historia pewnego zagonionego sztywniaka Scotta Calvina, który niespecjalnie lubi święta i czas spędzany z synem. Mały Charlie nie może się dogadać z ojcem, a dalsze ich losy pozwolą na przełamanie tej nieciekawej sytuacji. W świąteczny wieczór Scott, słysząc dziwne odgłosy z dachu, wychodzi sprawdzić co się dzieje. Jego zdziwionym oczom ukazuje się Mikołaj próbujący dostać się do ich domu. Scott swoim krzykiem na intruza powoduje wypadek w którym Mikołaj zostaje mocno poturbowany. Mały Charlie w tej nieprzyjemnej sytuacji namawia ojca na zastąpienie Mikołaja i dostarczenie reszty prezentów dzieciom na święta. Zabawa przednia dla małych członków rodziny, ale też ogrom śmiechu dla dorosłych. Uśmiejecie się, gwarantuję, a jak będzie Wam mało, warto wrzucić sobie kolejną dawkę poprzez drugą część filmu.

Paddington

Niezwykle ciekawe i śmieszne losy małego gadającego misia, który przybywa do Londynu z Ameryki Południowej, a dokładnie z Peru. Przeuroczego misiaka uwielbiającego marmoladę przygarnia do swojego domu Pan Brown, który jest trochę sztywniakiem i szybko żałuje swojej decyzji, w przeciwieństwie do jego żony i dzieci. Oczywiście, aby było ciekawie, musi pojawić się czarny charakter, Pani dyrektor muzeum, która chciałaby mieć w kolekcji misia, który potrafi mówić. Niezwykle śmieszne i ciekawe losy Paddingtona i jego przyszywanej rodziny zapewnią Wam mnóstwo śmiechu i kawał dobrej zabawy w rodzinnym gronie.

 • https://pinklipstickmua.blogspot.com/ Pink Lipstick

  Muszę sobie obejrzec ‚Paddingtona’ oraz Jacka Frost 🙂 Nie widziałam tych filmów 🙂

 • https://www.kreatorkaczasu.pl Monika

  Ja się zastanawiam na Kevinem 😀 haha

 • http://szczesliwavii.blogspot.com Szczęśliwa Siódemka

  Uwielbiam wszystkie trzy części „Śniętego Mikołaja” 🙂 I „Cud na 34. ulicy” <3

 • http://dzieciorka.com.pl/ Marta Sobczyk-Ziębińska

  A Griswoldowie? Nie zapominaj o Griswoldach 🙂

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Z wymienionych najbardziej lubię Grincha i Paddingtona – polecam też drugą część, byliśmy na niej przedpremierowo w kinie, jest świetna 🙂

 • belisama91

  Ja dodałabym jeszcze Ekspres polarny
  i Dziadek do Orzechów musical z 2010.

 • http://www.balans.dog/blog Magdalena Śliwerska

  Super ściągawka ??

 • Paulina St.

  Całą rodzinką uwielbiamy Śniętego Mikołaja ?

 • Ja Zwykła Matkaa

  Jakc Frost to mój ulubiony, płakałam gdy go pierwszy raz obejrzałam. Jeszcze uwielbiam Ekspress polarny, u Ciebie akurat nie ma tej pozycji. Pozdrawiam Klaudia

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  Dwa mam jeszcze do nadrobienia 🙂