O Mamunio

Toczymy bitwy. Dosłownie. Przez ostatnie parę dni toczymy bitwy na wzrok. Ja patrzę, ona krzyczy. Ja krzyczę, ona patrzy. Przegrywa ten, kto pierwszy się ugnie i a) rozpłacze, b) odpuści, c) da to, co druga strona chce.  Najczęściej przegrywam.

A może jesteśmy po równo, nie wiem. Wiem, że próbuję i staram się zrozumieć dwulatkę, ale cholera, nie pamiętam, jak to jest jak się ma dwa lata. Jak będzie miała dwanaście, to może dam radę, ale dwa? Tego nawet już babcia nie pamięta.  Nie sądziłam, że ta mała istota będzie miała tak silne zdanie, że się nie ugnie, że będzie potrafiła walczyć do upadłego o swoje. Ale ja ją przeczekam, wezmę pod włos i zagadam. Zrobię to!

Wybrałyśmy się ostatnio na niesamowity spacer. Wiecie, jak cudownie po porannej awanturze, widzieć taki uśmiech? To jakby słońce wyszło na środku burzy. I słyszeć śmiech i mamuniu to, mamuniu tamto. Saren szukać, ślizgać się po lodzie, rzucać śniegiem. 180 stopni różna dziewczyna od tej, która wstała lewą nogą z łóżka rano. Nawet znalazłyśmy sarny w tej całej magii i całe szczęście, bo przecież droga powrotna przebiegałaby w zupełnie innej atmosferze, niż widać na zdjęciach.

Uwielbiam to.

IMG_5968

IMG_6017

IMG_5974

IMG_5989-horz

IMG_5981

—–

Niedawno poznałam markę Mamunio i okazało się, że jak rzucę beretem, to będę już u nich. Lokalna firma, która szyje prawdziwe cuda, właśnie takie, jak lubię. Proste, klasyczne, w przepięknych kolorach, a przede wszystkim takie, które jako mama mogę polecić z czystym sumieniem.

Liwia ma na sobie płaszczyk, który zauroczył mnie w pierwszym momencie. Ten kolor! Taka wielka odskocznia od szarości jesiennej, a nawet i zimowej ( wiadomo jak z tym śniegiem). Ciepły, długi za pupkę i śliczny. Taki jak szukałam!

Dlatego gorąco wspieram swoich i zachęcam Was: sprawdźcie dziewczyny te ubranka!  Wiem, że te płaszczyki schodzą, jak ciepłe bułeczki. Ja dla siebie już nie zdążyłam, bo zostały same S ( grrrrrr), ale gdybyście chciały upolować dla córek, albo właśnie jesteście chudzinkami, to na hasło : kamperki, do 18 stycznia, dostaniecie jeszcze 10% od cen wyprzedażowych 🙂 Korzystajcie!

IMG_5966-horz

IMG_6014

—-

WYNIKI KONKURSU!

Strasznie miło mi poinformować, że bony na kwotę 100 zł lecą do Pań: Eve Lena oraz Kasia Kasprzak.

Proszę skontaktujcie się z Mamunio w ciągu 7 dni, w celu ustalenia szczegółów! W razie, gdyby Panie się nie zgłosiły, wybierzemy kolejnych zwycięzców. Dziękuję wszystkim za zabawę!

 • http://chichotkitrzpiotki.pl Chichotki Trzpiotki

  Płaszczyk piękny! 🙂 A z tym buntem, to moja ma dopiero 16 miesięcy i już ma bunt. Już mi się kładzie na podłodze, jak np. je gazetę, a ja śmiem jej wyciągać ją z buzi i wali pięściami w podłogę. Awantura po prostu. 😀 Ale jak za 2-3 minuty daje mi buzi, myślę, że w przeprosinach, to wszystko jest i tak najlepiej. 🙂 Taka jest miłość. Każda. Są wzloty i upadki. W macierzyństwie też. 🙂 A Liwia coraz śliczniejsza! 😉

 • http://a-n-i-e-l-o-v-e.blogspot.com/ AnieLove

  Gratulacje dla Pań! 🙂 Ja mam wrażenie, że codziennie przechodzimy bunt dwulatka mimo, że widzimy się tylko od ok.15stej do 21. Boję się, że ten ‚bunt’ będzie trwał do 18stki 😀

  • http://kamperki.com Monika Kampczyk

   jak nie dłużej D:

 • http://www.matkozabawko.pl Matko Zabawko

  Do 2 latek jeszcze trzy miesiące, ale bunt nas dopadł. Najgorsze, że przychodzi niespodziewanie i równie niespodziewanie znika.

  • http://kamperki.com Monika Kampczyk

   dokładnie tak jest 😀

 • http://nemessos.blogspot.com Agata Ciesielska

  Moja ma 9 miesięcy, a też twardo pokazuje swoje zdanie ;P Tylko ciężej zrozumieć, jakie ono właściwie jest 😉 Płaszczyk piękny, też chcę taki (ale dla siebie, a S to na pewno nie mój rozmiar :))

  • http://kamperki.com Monika Kampczyk

   czekaj, czekaj, będzie lepiej 😉

   • http://nemessos.blogspot.com Agata Ciesielska

    na to liczę 😉

 • http://www.elimilamalim.blogspot.com Eli Milamalim

  U mnie bunt, to nieodłączny element życia. Najmłodszy wchodzi w bunt dwulatka, córa bunt 6 latki i syn bunt nastoletni, jak żyć?
  Ps. Płaszczyk cudny jeżeli chodzi o krój, ale kolory nie moja bajka.
  Pozdrawiam

  • http://kamperki.com Monika Kampczyk

   ludzie, a to prawda, że im dalej tym gorzej?

   • http://www.elimilamalim.blogspot.com Eli Milamalim

    Absolutnie! Dopóki dzieci są małe, to jeszcze ma się na nich wpływ. Kiedy stają się psychicznie niezależne zaczyna się jazda bez trzymanki 😛

  • http://motheratorka.pl Motheratorka

   Ty masz nastoletniego syna??? Ile Ty miałaś lat jak go urodziłaś??? 12?!

   • http://www.elimilamalim.blogspot.com Eli Milamalim

    Ja stara dupa jestem :D- poważnie! Młodego urodziłam na pierwszym roku studiów a dzisiaj ma 11 lat:P

 • http://motheratorka.pl Motheratorka

  Oj Boże, u nas też się te bunty zaczynają, co poranek to ryk i dopiero stopniowo dochodzimy do dobrego humoru. Ale weź mu coś zabierz, zrób coś nie po jego myśli – od razu awantura!

  • http://kamperki.com Monika Kampczyk

   piąteczka 😀

 • http://www.kosmetomama.pl/ Adriana Krynicka | Kosmetomama

  Piękne zdjęcia nic dziwnego że jesteś z mich dumna! i taka pozytywna energia z tej twojej modelki bije 🙂

 • http://www.nelove.pl Nelove – Marta K.

  I u nas bunt się zaczął, jakoś niecały miesiąc temu…

 • http://www.bietka.pl bietka

  Jaka śliczna córeczka 🙂 Moja ma na razie 10 miesięcy, także wszystkie bunty jeszcze przede mną 🙂

 • http://koroneczka.pl/ Anna, KoroneczkaPl

  O, rety! Jaka słodka ta buntowniczka! :)))