Najlepsze komedie romantyczne – top 10!

NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE! Jesień! Mamy jesień! Nadchodzą bardzo długie, ciemne i zimne wieczory. Trzeba zrobić zapas dobrego winka, soku malinowego do herbatki, naszykować ciepły kocyk i rozkoszować się długimi romantycznymi chwilami. A co jest najlepsze do rozgrzania atmosfery? Najlepsze komedie romantyczne!

Filmy romantyczne, to najlepszy poprawiacz humoru. Ja przy nich spłaczę jak głupia, po sekundzie uśmieję, a na koniec jeszcze popłaczę, bo przecież taka miłość się nie zdarza 🙂 Razem z Wojtkiem uwielbiamy komedie, to chyba jedyny rodzaj filmu, który chętnie razem oglądamy. Ja nie przepadam za sensacją, którą on uwielbia, a on za romansidłami, które ja mogłabym pochłaniać. A tu mamy kompromis – coś się dzieje, bo przecież miłość bez przygód to nie miłość 😉 i jednocześnie jest romantycznie, tak jak lubię ja. Kompromis naciągany, ale jest!

Mój ukochany mąż przygotował ( w porozumieniu ze mną), listę naszych ukochanych i najlepszych komedii. Viola!

Najlepsze komedie romantyczne – temat rzeka, powstaje ich co roku tysiące. Wybrać dobrą, która będzie po trochę śmieszna, ale i chwytająca za serce, wcale nie jest takie proste. Większość ma oklepany scenariusz i nie zachwyca wysokiej klasy grą aktorską, ale zdarzają się ciekawe filmy na które warto poświęcić wieczór. 10 najlepszych (może najlepszych, które zapadły mi w pamięć), niektóre łapią się na powyższe oklepane modele (spotkanie dwóch ludzi z całkiem odmiennych światów i robi się śmiesznie i romantycznie), ale i tak mają coś w sobie.

NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE – znasz je wszystkie?

  1. Na pewno, być może

Bardzo przyjemnie, ciepło, nie oczywiście opowiedziana historia ojca samotnie wychowującego córkę. Przychodzi ten bardzo trudny moment, a zwłaszcza dla ojca, czyli okres dojrzewania młodej dziewczynki, która zaczyna bardzo interesować się sprawami sercowymi i wierci dziurę w brzuchu ojca, żeby opowiedział jej o swoich miłosnych perypetiach życiowych uwzględniając w nich oczywiście rolę jej mamy. Ojciec (Ryan Reynolds) w formie zagadki opowiada o swoich miłościach, a córka (Abigail Breslin) musi odgadnąć, która z nich jest jej mamą. Okazuje się, że mimo wielu lat doświadczenia życiowego rodzica, to dziecko otwiera mu oczy na prawdziwą miłość. Świetny film

najlepsze-komedie-romantyczne-1, komedie romantyczne, komedie o miłości , piękne komedie, filmy o miłosci

  1. To właśnie miłość

Wielowątkowa opowieść pozornie nie związanych ze sobą ludzi, nakręcona z angielskim humorem, specyficznym, ale  akurat w tym filmie bardzo przystępnym. Jesteśmy świadkami perypetii miłosnych ludzi na diametralnie różnych etapach życia, związku. Bardzo przystępnie podany angielski humor, pełny świątecznego ciepła i wielu śmiesznych sytuacji. Ten film udowodni każdemu, że przez miłość wariujemy, zachowujemy się irracjonalnie i robimy głupoty. Dodatkowym atutem filmu jest plejada gwiazd, tak wielu znanych nazwisk nie znajdziesz często w jednej produkcji..

najlepsze-komedie-romantyczne-2

  1. Wpadka

Przypadkowe spotkanie dwóch całkowicie odmiennych światów, osobowości. On, niezbyt atrakcyjny, totalny luzak, bez pracy, bez perspektyw, mieszka z kumplami i ciągle palą nie powiem co… Ona, poukładana, atrakcyjna, ambitna kobieta sfokusowana na karierze. Jedna szalona impreza komplikuje wszystko i robi się ciekawie, a przede wszystkim wesoło. Duet komediowy Seth Rogen i Katherine Heigl gwarantują dobrą zabawę przed telewizorem.

najlepsze-komedie-romantyczne-3

  1. Sposób na teściową

Niezwykle śmiesznie ukazana odwieczna walka na linii Teściowa-Synowa. Jak dla mnie nr 1 w kategorii: najlepsze komedie romantyczne! Jak wszyscy wiemy, mamusie zawsze będą przekonane, że synowie są ich i tylko ich, a gdy między mamusię i synka wkracza jakaś obca baba, to robi się ostro. Przecież żadna nie jest na tyle dobra, żeby mogła zadbać o faceta tak dobrze, jak jego mama… Gwiazda telewizji na przymusowej emeryturze dostaje kolejnego szoku, gdy jej syn przyprowadza obcą babę i oznajmia, że chce się z nią ożenić. Walka na linii Teściowa-synowa rozbawi Was do bólu brzucha. Ubaw po pachy, polecam.

najlepsze-komedie-romantyczne-4

  1. To tylko sex

Jak świat długi i szeroki kobiety twierdzą, że mogą bez problemów „kumplować się” z facetem, ale większość facetów twierdzi, że to niewykonalne. Tutaj mamy dowód na korzyść facetów. Świetne role Justina Timberlake’a i Mili Kunis. Tych dwoje zaczyna się kumplować, a następnie ich „kumplostwo” postanawiają wprowadzić na wyższy poziom i tutaj robi się wesoło/ciekawie, same zobaczycie, że w kwestii kumplostwa damsko-męskiego najczęściej kończy się sporymi komplikacjami. Więcej śmiechu niż romantyzmu, ale na pewno Wam się spodoba.

najlepsze-komedie-romantyczne-5

  1. Co się zdarzyło w Las Vegas

Każdy kiedyś narobił jakichś głupot po pijaku, których później żałował. Tutaj dwoje „imprezowiczów” odczuje dużo większe konsekwencje pijaństwa niż tylko standardowy kac. W tym filmie znajdziecie bardzo dobrze wyważoną dawkę humoru i romantyzmu. Kawał dobrej komedii romantycznej.

najlepsze-komedie-romantyczne-6

  1. Brzydka prawda

Pani reżyser porannego programu telewizyjnego przeżywa nie lada szok, gdy w jej poukładany program, a jeszcze bardziej w życie intymne, z impetem wkroczy facet z niezbyt wyrafinowanymi poglądami na temat stosunków damsko-męskich. Każde z tej dwójki chce udowodnić swoją rację, i teraz zrobi się mega wesoło.

najlepsze-komedie-romantyczne-7

  1. Sex story

Natalie Portman raczej kojarzy się z bardziej ambitnym kinem, ale w komedii romantycznej świetnie daje radę, a we współpracy z etatowym bohaterem tego typu filmów (Ashton Kutcher) tworzy niezwykle zabawną mieszankę. Wrażliwy chłopak z artystyczną duszą oraz zimna i oschła Pani doktor rozpoczynają znajomość, która teoretycznie ma się opierać wyłącznie na czystym seksie, uczucia mają nie wchodzić w grę.. ale wiadomo, bez komplikacji i zwrotów akcji film się nie obejdzie.

najlepsze-komedie-romantyczne-8

  1. Och, życie

Dwóch, niezbyt za sobą przepadających za sobą ludzi, łączy małe dziecko, którym są zmuszeni się wspólnie zająć. Ubawicie się po pachy patrząc, jak niezdarnie próbują wychować małą księżniczkę, robiąc wszystko, żeby się przy tym wzajemnie nie pozabijać. Mamy będą miały przy tym filmie szczególny ubaw.

najlepsze-komedie-romantyczne-9

  1. Kocha, lubi, szanuje

Gdy życie w średnim wieku zaczyna się walić, żona ma kochanka, a dzieci już też swoje życie, facet próbuje się w tym jakoś odnaleźć. Niezwykle ciekawe perypetie człowieka, który próbuje życia Casanovy trochę wbrew samemu sobie, a gównie chcąc coś udowodnić żonie, która go zostawiła. Trochę mniej oczywistego humoru Steve’a Carell’a mam nadzieję przypadnie Wam do gustu.

najlepsze-komedie-romantyczne-10

To tyle – moja ulubiona 10! Najlepsze komedie romantyczne! Dobre na każdy dzień, rozśmieszą do łez i rozpłaczą trochę, ale cóż, było by nudno bez takich emocji 🙂 A Wy, macie swoje ulubione najlepsze komedie romantyczne? Buziaki!

ZOBACZ TEŻ : FILMY NAJLEPSZE NA WIECZÓR Z PRZYJACIÓŁKĄ, z mężem, kolegą i koleżanką, a nawet na samotny wieczór – lista dobra na wszystko! 🙂 Najlepsze komedie romantyczne!

ZOBACZ TAKŻE!

Jeżeli spodobał Wam się ten post, musicie koniecznie zobaczyć – NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE! Idealne na nadchodzące długie wieczory:  http://www.kamperki.com/najlepsze-komedie-romantyczne/

Natomiast jeżeli planujecie wieczór z przyjaciółką, przyda Wam się na pewno lista NAJLEPSZYCH FILMÓW NA WIECZÓR Z PRZYJACIÓŁKĄ! Idealne, kiedy chcemy się odstresować i pośmiać: http://www.kamperki.com/13-filmy-ktore-musisz-zobaczyc/

Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne Najlepsze komedie romantyczne filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości filmy o miłości komedie o miłosci komedie o miłosci komedie o miłosci komedie o miłosci