Jak wyczyścić pralkę?

jak wyczyścić pralkę, domowe sposoby czyszczenia pralki, jak skutecznie czyścić pralkę, nieprzyjemny zapach z pralki

Jak wyczyścić pralkę…. .$@%@$? To pytanie zadawałam sobie milion razy, kiedy otwierałam ją i czułam, że coś mi tu brzydko pachnie. Wszystko do czasu, aż wpadłam na ten genialny, prosty i ekologiczny sposób, który nie wymaga użycia chemii.

Uwielbiam, kiedy dom pachnie świeżym praniem, dodaje to niesamowitego uczucia czystości w domu. Jednak, żeby tak było, wnętrze pralki musi być idealnie zadbane. Moja jest na obrotach każdego dnia, przy dziecku nie da się inaczej, plamy pojawiają się automatycznie i nie wiadomo skąd. Próbowałam wielu sposobów na to, by wyczyścić wnętrze pralki, jednak niekoniecznie środki chemiczne zdały egzamin. Znalazłam domowy sposób na nieprzyjemny zapach wydobywający się z bębna, a do którego potrzeba kilku łatwo dostępnych środków. Myślę, że jest to świetna alternatywa dla sklepowych, często drogich specyfików, które niestety ale nie zawsze pomagają. Można po domowemu i ekologicznie zadbać o urządzenia gospodarstwa domowego.

JAK WYCZYŚCIĆ PRALKĘ DOMOWYM SPOSOBEM?

Możemy wyczyścić pralkę na dwa sposoby, do których będą potrzebne: ocet + kwasek cytrynowy lub soda oczyszczona.

1 sposób: ocet + kwasek cytrynowy

Do pustego bębna pralki wlej 2 litry octu spożywczego, a następnie wsyp 2 opakowania kwasku cytrynowego i nastaw jeden, pełen cykl prania, na najwyższej temperaturze. Po skończonym praniu, wyczyść wszystkie powstałe zanieczyszczenia, uszczelki oraz dozownik na proszek i płyn do płukania

2 sposób: soda oczyszczona

Do pustego bębna pralki wsyp pół kilograma sody oczyszczonej, a następnie nastaw na jeden, pełen cykl prania, na najwyższej temperaturze. Podobnie jak w pierwszym sposobie, po zakończeniu prania oczyść pralkę z powstałych zanieczyszczeń.

To wszystko, 3 składniki, a pralka jest jak nowa. Pachnie, pranie, które z niej wyciągam również ma świeży i niesamowity zapach, który rozprzestrzenia się po całym domu. Ważną rzeczą jest także, by po skończonym praniu zostawiać otwarte drzwiczki od pralki, dzięki czemu wyschnie i nie będzie sprzyjać pojawieniu się grzyba.

jak wyczyścić pralkę, domowe sposoby czyszczenia pralki, jak skutecznie czyścić pralkę, nieprzyjemny zapach z pralki

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na to JAK WYCZYŚCIĆ ZMYWARKĘ – zajrzyj tu!

 

  • http://mysweetlittlebunny.blogspot.com/ whitebunny

    TEŻ TAK ROBIĘ 🙂