I have a dream- weź udział w niesamowitym konkursie!

konkurs novakid i have a dream konkursy dla dzieci

Walt Disney powiedział: Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. I nie da się z nim nie zgodzić. Marzenia towarzyszą nam od samego dzieciństwa, tylko delikatnie ewoluują. Najpierw śnimy o lalkach, samochodzikach, a  dalej te nasze marzenia rosną z nami i są większe i większe. Czasami mamy je w zasięgu ręki, innym razem wydają się być niemożliwe do zrealizowania, ale, jak to z pragnieniami bywa, nawet o tych trudnych myślimy w samych pozytywach i czekamy na ich spełnienie.

Marzenia popychają nas do działania, to właśnie dla nich chce nam się tworzyć, pracować i jak najszybciej je spełnić.  A już o te dziecięce, mi, mamie, chce się walczyć z całej siły. Podrzucam więc dzisiaj pomysł, jak tego dokonać…

Czas na spełnienie dziecięcych marzeń!

 

I have a dream– to tytuł konkursu organizowanego przez Novakid- internetową szkołę języka angielskiego.

 

O samej szkole wspinałam Wam już kilka razy czy to tu na blogu ( podrzucam link sprzed dwóch lat… kiedy to zleciało, jaka Liwia malusia –tutaj!), czy na naszym Instagramie. Więc dziś tylko w dwóch słowach:

Novakid to szkoła języków online, co jest ogromnym plusem, bo dziecko może poświęcić czas na naukę języka angielskiego o dowolnej porze dnia- oczywiście wcześniej taką lekcję umawiając w harmonogramie. Wszyscy nauczyciele są anglojęzyczni, to native speakerzy, ale nie martwcie się, nawet dziecko, które nie porozumiewa się w tym języku, spokojnie na lekcji się odnajdzie, ponieważ oprócz samej mowy, nauczyciele używają szereg gestów i nauczają „całym ciałem”. Niezwykle ważna jest mimika, reakcje, przybijanie piątki, okrzyki, a nawet tańce radości.

Szkoła oferuje lekcje dla dzieci w wieku 4 do 12 lat. Lekcje przybierają formę zabawy- składają się z piosenek, zabaw, zakreślania przedmiotów. Najważniejsze jednak jest dla mnie to, że dziecko musi mówić, otworzyć się na rozmowę, dużo powtarzać- dzięki temu ćwiczy wymowę i akcent. Native speaker, w razie problemów, albo braku komunikacji z dzieckiem zostawia wiadomość w dole ekranu, wtedy wiem, że mam zareagować. To jest naprawdę duża frajda dla dziecka, zwłaszcza, że za każde dobrze zrobione zadanie na jego pulpicie pojawia się złota gwiazdka, taki mały motywator i rzecz która dodaje +100 do pewności siebie! 🙂

Tyle o szkole, wracamy do konkursu!

 

I HAVE A DREAM- powiedz głośno o czym marzysz!

–> KONKURS <–

Razem z dzieckiem pomyśl o jego największym marzeniu, zastanówcie się wspólnie, jak język angielski może pomóc w realizacji takiego marzenia, nagrajcie filmik i grajcie o wspaniałe nagrody!

Zasady uczestnictwa:

 • Nagraj film lub dodaj zdjęcie, kreatywnie opisując swoje marzenia! Opowiedz w jaki sposób znajomość języka angielskiego pomoże Ci je zrealizować!
 • Opublikuj film na Instagramie #Novakid_dream #Novakid  oraz @novakidpolska
 • Na stronie konkursowej wypełnij wniosek udziału w konkursie- tutaj!

 

Czas trwania konkursu:

 • Przyjmowanie zgłoszeń od 29 LISTOPADA DO 19 GRUDNIA
 • Ogłoszenie zwycięzców 19-24 GRUDNIA

 

Liwia ma już pomysł na film, chociaż z wyborem marzenia było bardzo, ale to bardzo ciężko! Bo jak wybrać pomiędzy marzeniem o podróżach, pełnej szafie ubrań i perfum i błyszczyków, a umiejętnością przejścia wszystkich plansz w ulubionej grze i to bez mrugnięcia okiem 😉

Przy podróżach- angielski to podstawa, można się dogadać bez pomocy mamy, można zawrzeć nowe znajomości, znaleźć nowe koleżanki, choćby na plaży, zabaw z którymi nie zakłóci żadna bariera językowa! I to będzie nasz temat na filmik- mam marzenie, chcę podróżować po całym świecie!

Ale jako, że marzenia są różne, kwadratowe i podłużne- KAŻDY Z WAS ( I NAS) MA SZANSE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE i powalczyć o wspaniałe nagrody. A zobaczcie, jest o co się starać!

 

Nagrody w konkursie:

 • iPad!
 • bezpłatny rok lekcji z Novakid!
 • nagrody niespodzianki 🙂

 

Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko o nich marzą, więc, żeby wygrać, trzeba grać! Do dzieła, zapytajcie dzieciaki o czym marzą, pomyślcie wspólnie, jak język angielski pomoże Wam w spełnieniu tego marzenie i róbcie filmik. Technika jest zupełnie dowolna, więc można się kreatywnie wyżyć i stworzyć wyjątkowe arcydzieło, a przy tym dobrze bawić się z dziećmi.

 • https://bogusiabloguje.blogspot.com/ Bogusia T

  Konkurs, konkursem, ale warto inwestować w rozwój i naukę dziecka. Moje sa już dorosłe i coś o tym wiem.