Fryzury dla dziewczynek – moje pomysły na proste i szybkie uczesania

fryzury dla dziewczynek

Fryzury dla dziewczynek – moje pomysły na proste i szybkie uczesania

Chciałabym powiedzieć, że nasze poranki wyglądają pięknie, jak z reklamy płatków śniadaniowych. Ja, niespiesznie pijąca kawę, mąż dopinający ostatni guzik odprasowanej koszuli, słodkie naleśniki, albo tosty, albo to i to, bo przecież na wszystko mamy czas… No nie! Poranki to gonitwa, wszystko lata, ja latam, mycie zębów, czesanie, ubieranie, wszystko razy dwa, a piesek jeszcze czeka pod drzwiami, bo też już chciałby iść powąchać trawkę 😉

I choć wydaje mi się, że wstaję przed wszystkimi i wyrobie się idealnie w czasie, często bywa tak, że ten czas kurczy się okropnie, a między 7 a 8, nie ma 60 minut, a zaledwie mrugnięcie oczami…

Poranki są często trudne 😉 A jeszcze trudniejsze, kiedy okazuje się, że moja córka jest mną sprzed 25 lat. Tak, serio. Zapytajcie mojej mamy. Jak wyglądały nasze poranki w domu rodzinnym i czy czasem nie podobnie, jak u mnie?:) Podobno niedaleko pada jabłko od jabłoni… ciężko mi się z tym nie zgodzić.

Czy nie chciałam wyjść z domu, dopóki warkocz nie będzie perfekcyjnie zapleciony? Być może. Czy moja córka czesze się, aż włosy będą idealnie ułożone? Być może. Żyćko. Geny. Nie oszukasz.

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

Stąd pomysł na to, by wieczorem planować to, co będzie założone, to co będzie w szkole zjedzone i przede wszystkim to, jakie będą następnego dnia fryzury do szkoły.

Pokażę Wam kilka pomysłów na fryzury dla dziewczynek, które mamy przetestowane, które wielokrotnie powtarzają się na głowie Liwii i przede wszystkim te, które nie wymagają bardzo dużego nakładu czasu. Te uczesania robi się szybko, prosto i uwierzcie mi, że jeżeli poćwiczycie kilka razy, wejdą Wam w nawyk.

Raczej staram się, żeby do szkoły włosy były zawsze upięte, ale zdarzają się dni, w których jest mało lekcji, jest święto, nie ma gimnastyki, że Liwia chodzi we włosach rozpuszczonych, ale zawsze wtedy ma spinki lub opaskę tak, by włosy nie leciały do oczu.

Zazwyczaj jednak jej fryzury opierają się na warkoczu lub kucyku – tak jest wygodniej!

Kilka słów o akcesoriach: szczotki do włosów używamy z dodatkiem włosia z dzika. Wpisując w wyszukiwarkę „szczotka z włosia dzika” wyskoczy Wam wiele możliwości, także takich, które można kupić w popularnych sieciówkach.

Opaski i spinki, które znajdziecie na zdjęciach, kupiłyśmy w sklepie SMYK, to jeden ze sklepów, które mamy u siebie w mieście, niemal pod nosem, a w którym Liw znalazła właśnie te wszystkie błyskotki przed rozpoczęciem roku szkolnego. Oprócz typowo ozdobnych gumek i spinek, najczęściej używam małych silikonowych gumeczek – jeżeli ma być kolorowo, takich jak sobie księżniczka zażyczy, a jeżeli trzeba ukryć je w upięciu, używamy bezbarwnych.

I ostatnia rzecz, moim zdaniem najważniejsza, po każdym myciu włosów daję na nie olejek. Robię to dopiero od wakacji, czego żałuję, bo bardzo ale to bardzo wcześniej plątały się Liwii włosy. A teraz mamy spokój i piękne, niesplątane pasma.

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

Fryzury dla dziewczynek- proste i szybkie uczesania do szkoły!

  • Warkocz

Warkocze, to temat rzeka i ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ale pamiętajmy, rano nie mamy czasu, więc warkocz robimy szybki i prosty. Można go zrobić na boku, prosto z tyłu, rozpocząć tuż przy skroni, poprowadzić koszyczek.

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

  • Kucyk

Najczęściej robimy pojedynczy kucyk i od niego warkocz pojedynczy lub podwójny. Ale można zrobić też dwa kucyki, finezyjnie wpleść w nie warkocze od góry i ostatnio mój ulubiony, który Liwia wypatrzyła na tiktoku – kucyk który wygląda na imponująco wielki, a wystarczy w nim zastosować mały trik i użyć podwójnej gumki. (Żeby Wam to pokazać użyłyśmy kolorowych grubych gumek, ale najładniej jeżeli użyje się przezroczystych, wtedy efekt jest spotęgowany!)

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

fryzury dla dziewczynek, pomysły na fryzury, proste fryzury do szkoły

  • Kok

To osobiście mój ulubiony typ fryzury dla mnie samej, ale Liwia też go lubi. To jest fryzura, która powstaje o 7:55 czyli na 5 minut przed dzwonkiem! 😊 Jeżeli jednak czasu jest więcej, najpierw z kucyka robię warkocz, a później go podpinam w formie koka.

  • Rozpuszczone włosy

Tak, jak pisałam wcześniej, rozpuszczone włosy, to raczej ostateczność do szkoły, ale się zdarza. Najczęściej kiedy jest luźniejszy dzień, nie ma wuefu i można sobie na to pozwolić. Ale nawet wtedy podpinam włosy spinkami lub opaską.

  • Fryzura na specjalna okazję

To upięcie uwielbiam, za to, ze jest eleganckie a jednocześnie niesamowicie proste i skromne!

fryzury dla dziewczynek

 

Ubrania- wiem, że o to zawsze jest najwięcej pytań 😊

Liwia ma na sobie:

– fioletowa bluzka Friendship – tutaj!

– kremowa bluza Friends- aktualnie nie mogę jej znaleźć online, gdyż kupowałam stacjonarnie, ale była też tutaj!

– akcesoria do włosów – tutaj!