Filmy na wieczór – top 13 – najlepsze filmy dekady!

FILMY NA WIECZÓR – TOP 13 filmów, które trzeba zobaczyć!

Mój osobisty, prywatny mąż jest maniakiem filmowym. Zna wszystkie, dosłownie wszystkie filmy, mało tego ogląda je po pięć razy. Naprawdę nie wiem po co.. Wieczór, dziecko śpi, wszystko, a może nie wszystko, posprzątane, kanapa i pilot do ręki. I zaczyna wyglądać to tak (oczywiście jeżeli to nie wtorek lub środa, bo wtedy lecą mecze): lecę, lecę, lecę .1,2,3 …200…899.. Dwie minutki i mam wszystkie kanały sprawdzone. Wniosek: nie ma dzisiaj nic w telewizji!
Następnie pilota przejmuje specjalista i zaczyna się maraton. Każdy pojedynczy kanał wałkujemy przez minimum 4 minuty. Co z tego, że film oglądał sześć razy, skoro akurat w tej minucie będzie działo się coś super. Niezależnie czy to końcówka, czy środek, trzeba oglądać. I tak wieczór kończy się fochem, moim oczywiście. Tak, jestem kochana 🙂

Są jednak plusy posiadania takiego męża. I nie, nie mówię o tym, że relaksuje się podczas prasowania (tak, słyszycie? RELAKSUJE SIĘ). Taki mąż- kinomaniak, to świetne źródło wiedzy na temat filmów, nawet tych babskich. Rzuciłam hasło: filmy na wieczór i zobaczcie niżej, cała lista rzeczy, które trzeba pooglądać!

Więc jeśli kiedyś będziesz w nastroju na nicnierobienie, kanapowanie, leżing, plażing przed telewizorem, a do tego przy boku będziesz miała koleżankę, spójrz na tę listę, może akurat znajdzie się na niej coś, co z chęcią obejrzycie. Wiadomo, nie jest to nic odkrywczego, ale…sprawdźcie same..

13 NAJLEPSZYCH FILMÓW NA WIECZÓR Z PRZYJACIÓŁKĄ (i nie tylko.. ) – FILMY NA WIECZÓR!

1. The Notebook  – Pamiętnik (2004)
Występują: Ryan Gosling, Rachel McAdams
O filmie: „Pamiętnik” to historia pewnej miłości, która rozkwitła na początku lat 40. gdzieś w Karolinie Północnej. Duke (James Garner) odczytuje ją  starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera (w tej roli Gena Rowlands). Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson (Rachel McAdams) – ich spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na siedem lat…  „Pamiętnik” jest ekranizacją bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Prawa do realizacji filmu na jej podstawie studio New Line Cinema zakupiło już w roku 1995.
filmy na wieczór, ranking filmow, najlepsze filmy

 

2. How to Lose a Guy in 10 Days – Jak stracić chłopaka w 10 dni? (2003)
Występują: Matthew McConaughey, Kate Hudson
O filmie: Andie Anderson, pracująca w redakcji najpopularniejszego pisma dla kobiet, wpada na wspaniały pomysł. Chce napisać artykuł – antyporadnik – na temat: „Jak stracić chłopaka w 10 dni”. Ma zamiar poderwać jakiegoś mężczyznę i przetestować na nim listę błędów, które popełniają zakochane czytelniczki, a potem to wszystko opisać. Jej wybór pada na Ben’a Barry’ego, którego poznała na jednej z imprez. Andie nie wie jednak, jak trudno będzie go do siebie zniechęcić. On bowiem, jako że jest notorycznym podrywaczem, założył się, że poderwie dowolną dziewczynę i wytrzyma z nią dłużej, niż 10 dni…
filmy na wieczór, ranking filmow, najlepsze filmy
3. Sex and the city – Seks w wielkim mieście (2008)
 
Występują: Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kim Cattrall, Kristin Davis
O filmie: Akcja filmu koncentruje się na perypetiach czterech głównych bohaterek serialu Seks w wielkim mieście cztery lata po zakończeniu w 2004 roku emisji szóstej już serii odcinków tego popularnego serialu. Czy Carrie (Sarah Jessica Parker) naprawdę będzie szczęśliwa z Mr Bigiem?

4. Bride Wars – Ślubne Wojny (2009)

 
Występują: Kate Hudson, Anne Hathaway
O filmie: Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) są najlepszymi przyjaciółkami. Od dziecka wyobrażały sobie swoje śluby i obie marzyły o weselu w nowojorskim hotelu Plaza. Właśnie skończyły dwadzieścia sześć lat i wychodzą za mąż. Spełni się ich największe marzenie i będą żyły długo, i szczęśliwie. Albo i nie… Popełniono błąd i daty obu ślubów wyznaczono na ten sam dzień. To będzie prawdziwa próba przyjaźni… Liv jest prawniczką przyzwyczajoną, że dostaje to, czego chce. Ma świetną pracę i idealnego faceta – ślub też musi być perfekcyjny. Emma to nauczycielka, dla której szczęście bliskich jest ważniejsze od własnego. Do czasu… Przygotowania do ślubu wyzwolą w niej bestię. Najlepsze przyjaciółki, które do tej pory robiły dla siebie wszystko, postawią ceremonie na pierwszym miejscu. Zacznie się prawdziwa ślubna wojna.
filmy na wieczór, ranking filmow, najlepsze filmy

 

5. Sleepless in Seattle – Bezsenność w Seattle (1993)
Występują: Meg Ryan, Tom Hanks
O filmie: Sam (Tom Hanks) jest młodym wdowcem, który szuka nowej partnerki życiowej. Pomaga mu w tym synek Jonah (Ross Malinger), który pewnego dnia dzwoni do radia, opowiada historię swojego ojca i informuje słuchaczy, że chciałby mieć nową mamę. W odpowiedzi setki kobiet zaczyna wysyłać do Sama listy. Wśród nich jest Annie (Meg Ryan), zaręczona dziewczyna, która jednak postanawia poznać Sama bliżej..

 

6. The Vow – I że Cię nie opuszczę (2012)
Występują: Rachel McAdams, Channing Tatum
O filmie: On kocha, lubi, a ona … zapomina. Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń. Czy przysięga „i że cię nie opuszczę” odzyska swoją moc?
7. Notting Hill (1999)
Występują: Hugh Grant and Julia Roberts
O filmie: William Thacker mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy dla indywidualistów – Notting Hill. Jest rozwiedziony, sam myśli o sobie jako o dziwnym człowieku żyjącym na „pół gwizdka”. Dzieli swoje mieszkanie z dziwacznym, nieogolonym Walijczykiem, Spikeem. Utrzymanie zapewnia mu kiepsko prosperująca księgarnia, której jest właścicielem. Pewnego dnia, przychodzi rano do swojej księgarni, wita się ze swym entuzjastycznym asystentem i gdy ten wychodzi, aby napić się cappucino, drzwi otwierają się cicho, William podnosi wzrok i jest zdumiony widząc, że jego klientką jest Anna Scott, największa współczesna gwiazda filmowa…

 

8. You’ve Got Mail – Masz wiadomość (1998)
Występują: Meg Ryan, Tom Hanks
O filmie: Manhattan, czasy współczesne. Dwoje nieznanych sobie ludzi pracuje w tej samej branży. On jest właścicielem sieci księgarń obejmujących całe miasto, ona jest właścicielką niewielkiego lokalu, gdzie sprzedaje się książki dla dzieci. Zgodnie z zasadą konkurencji są wrogami. Ale któregoś dnia nawiązują przypadkowy kontakt przez internet – tak rodzi się wzajemna sympatia.

 

9. Life as We Know It – Och, życie (2010)
Występują: Katherine Heigl, Josh Duhamel
O filmie: Dwoje singli (w tych rolach Katherine Heigl i Josh Duhamel), dowiaduje się że ich wspólni przyjaciele zginęli w wypadku samochodowym. Na dodatek w testamencie wyznaczyli ich jako opiekunów swojej córki.

 

10. The Lakehouse – Dom nad jeziorem (2006)
Występują: Sandra Bullock, Keanu Reeves

O filmie: Skrzypiąca skrzynka na listy nieopodal położonego nad malowniczym jeziorem domu w magiczny sposób czaruje miłość wiążącą się pomiędzy dwojgiem samotnych osób. Budzącego się uczucia nie jest w stanie okiełznać nawet granica czasu, a pisane do siebie przez zakochanych listy zastępują widok kochanych oczu, dotyk ciepłej dłoni i szaleństwo zmysłów. Czym jest potęga miłości, czym jest oczekiwanie na nią, czy los zawsze zsyła drugą szansę i czy odnaleziona już miłość nie oznacza dalszego czekania..?

 

11. My Sister’s Keeper – Bez mojej zgody (2009)
 
Występują: Cameron Diaz, Abigail Breslin
O filmie: Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka odkrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia.

 

12. Love Actually- To właśnie miłość (2003)
Występują: Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley, Martine McCutcheon, Bill Nighy, Rowan Atkinson

O filmie: Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street… Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość… Zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk… Młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża… Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole… Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna… Szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy… Starzejący się „wszystko widziałem, ale mało z tego pamiętam” gwiazdor rocka pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę… Miłość powoduje w życiu każdego z nich chaos. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia – z romantycznymi, zabawnymi i słodko – gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości.

 

13. The Devil Wears Prada – Diabeł ubiera się u Prady (2006)
 
Występują: Meryl Streep, Anne Hathaway
O filmie: Ekranizacja powieści Lauren Weisberger, jednego a największych bestsellerów ostatnich lat. Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem.

* Wszystkie opisy oraz zdjęcia – www.filmweb.pl

Jakie są Wasze ulubione filmy na wieczór? Takie do śmiania i płakania? Polećcie coś! 

Jeżeli spodobał Wam się ten post, musicie koniecznie zobaczyć – NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE! Idealne na nadchodzące długie wieczory:  http://www.kamperki.com/najlepsze-komedie-romantyczne/

A także NAJLEPSZE BAJKI  2016 – czyli najlepsze filmy animowane mijającego roku –http://www.kamperki.com/najlepsze-bajki-2016/

FILMY NA WIECZÓR – polecam!

FILMY NA WIECZÓR!filmy na wieczór filmy na wieczór filmy na wieczór

filmy na wieczór filmy na wieczór 

FILMY NA WIECZÓR!filmy na wieczór filmy na wieczór filmy na wieczór

filmy na wieczór filmy na w

 • https://www.blogger.com/profile/09928601145784460596 Daria Jóźwicka

  Wszystkie fajne 😉

 • https://www.blogger.com/profile/04944331497701823816 cherrycolla vv

  11, 12, 13 świetne filmy, które oglądałam po kilka razy!
  Przy 11 płakałam jak dziecko.

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   ja też.. jeszcze ta piosenka w 11 i padam.. 🙁

 • Anonimowy

  Ja do tej listy bym jeszcze dodala: 1. Trzy metry nad niebem, 2. Tylko ciebie chce.

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   nie oglądałam, muszę nadrobić 🙂

 • https://www.blogger.com/profile/10376414383188647415 Gosia

  Oj tak, Dom nad jeziorem jest wspaniały.

 • https://www.blogger.com/profile/12312450245745297252 moniowiec

  Miasto aniołów i Uwierz w ducha. No i Dirty dancing! Jeszcze Szósty zmysł czy I.A. Sztuczna inteligencja lubię i zawsze ryczę!

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   tyle jest tych filmów,że złota 100 mogła by powstać 🙂

 • https://www.blogger.com/profile/16406532933718231826 nataloszka

  Polecam tez cos co mnie powala zawsze! Nie jest tanim kiczem. P.s. kocham Cię. Poza tym dla odmozdzenia diabeł ubiera się u Prady. Kilku tytułów od Ciemię nie ogladalam. dwa mnie mocne zaintrygowaly. Dziękuje za post. Akurat dziś chce cos obejrzeć.

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   aaa tak! ps. kocham Cię! zapomniałam 🙂

 • https://www.blogger.com/profile/11182842810346490402 madame b

  1,3, 6, 9 13 uwielbiam 🙂 Też uwielbiam oglądać filmy, chociaż wole thrillery. Niestety od kiedy jest Michaś nie ma na to czasu, ale wcześniej oglądałam z 5 w tygodniu.

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   5 razy, matko, duzo 😀

 • https://www.blogger.com/profile/03476735864441075615 Kinga Wójcik

  Ja jestem straszną kinomaniaczką, po prostu uwielbiam jeść popcorn w kinie hahaha, a tak serio obejrzałam wszystkie te filmy, i na większości płakałam albo ze wzruszenia albo ze śmiechu 🙂

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   ja też kocham kino – za naczosy 😀

 • https://www.blogger.com/profile/08042410122519160251 Agnieszka W

  Pozycję nr 4 muszę nadrobić, bo jeszcze nie oglądałam.

 • https://www.blogger.com/profile/00133326651981814624 Matko Zabawko

  Większość oglądałam po kilka razy 🙂
  Pamiętnik i Diabeł ubiera się u Prady – uwielbiam!

 • https://www.blogger.com/profile/15757901351229767506 Mama Pana Adama

  Kocham Notting Hill i To właśnie Miłość:) Może mam słabość do Hugh Granta, jego błękitnych oczu i krzywych zębów?:D Większość filmów z tej listy widziałam – w końcu jestem kobietą:D ale jest jeden wstyd – 'seksu' nie chciałam zobaczyć, z premedytacją. Jakoś tak mam, że jak wszyscy mi mówią, że film jest świetny a ja słyszę w tytule 'seks' to wydaje mi się, że jest mega płytki i obchodzę szeroki łukiem:) Ale skoro mówicie, że warto…:)

 • https://www.blogger.com/profile/02708988551009162525 Adriana Krynicka

  Wszystkie oglądałam i tak potwierdzam to fajne filmy na filmowy maratoning z mężem, przyjaciółką lub z kim tam po drodze się na kanapie leży. Nie oglądałam tylko tego i muszę nadrobić The Vow – I że Cię nie opuszczę (2012)

 • https://www.blogger.com/profile/09037964891933356934 Maja Kupiszewska

  Dodałabym "Co wydarzyło się w Madison County", "Holiday", "Zapach kobiety", "Masz wiadomość", "Francuski pocałunek", "Przypadkowa dziewczyna" i wiele, wiele innych…

  • https://www.blogger.com/profile/09037964891933356934 Maja Kupiszewska

   i "Szaloną miłość" 😉

 • Agnieszka Napiórkowska

  U mnie 12 wygrywa wszystko ?

 • Agnieszka Napiórkowska

  No i „holiday” gdzie jest HOLIDAY? ??

 • Marlena Danielczak

  Polecam St. Vincent i Gran Torino 🙂

 • Aldona Danecka

  Wszystkie uwielbiam ale dopisałabym Francuski pocałunek,Pod słońcem Toskanii,Co wydarzyło się w Madison County 🙂

 • Łączak Sonia

  Do płakania polecam większosc filmów na podstawie książek Nicolasa Sparksa: wciąż ją kocham, najdłuższa podróż, bezpieczna przystań, dla Ciebie wszystko, ostatnia piosenka, szczęściarz itd:) same wyciskacze łez, polecam równiez

  You’re Not You ( nie jesteś sobą), jesli lubisz filmy psychologiczne to polecam labirynt:)