Domowe zabawy

Hu hu ha, hu hu ha! Gdzie Ty jesteś zimo zła?

W długie deszczowe dni bawimy się w góralki, kowbojów i wszelkiej maści księżniczki. Sprzątamy, krzątamy się, wymyślamy nowe zabawy..

W co się bawić z dzieckiem które skończyło rok, 13 miesięcy, 14 miesięcy?
My robimy wszystko razem! 
Dzień zaczynamy od sprzątania sypialni, składania pościeli, w której przez dobre pół godziny można się tarzać, chować i śmiać do rozpuku; później mycie, smarowanko, ubieranie dresików, sortowanie prania.. 
Pranie! Kto nie próbował się w nim tarzać i rozrzucać po domu ten nie wie co to dobra zabawa 🙂

Jemy śniadanko, razem szykujemy, podjadamy ( tak, tak podjadamy), zmywamy naczynia, ładujemy i rozładowujemy zmywarkę, no same babskie sprawy!

A odkurzanie, ojejej czy Wy wiecie jakim cudownym urządzeniem jest odkurzacz? Nie dość, że ma rurę to jeszcze guziki, buczy i huczy. Takiej zabawki nie robi najlepsza firma..

Klocki, książki, lalki, misie, wózek nie ma czasu na nudę! 
A gdy jest pogoda, nie musi być piękna, spacerujemy, chodzimy na plac zabaw, robimy zdjęcia, biegamy.

Może nie są to wyszukane zabawy, ale wiem, że Liwia jest pełna radości każdego dnia, gdy może rozwinąć, ku uciesze mamy oczywiście, rolkę papieru, gdy może porozlewać i pomazać wodą po podłodze. Wiem, że nie tylko poprzez klocki i puzzle uczy się nowych rzeczy, ale właśnie przez codzienne domowe obowiązko- zabawy. I to widać, kiedy wie do czego służy szmatka, gdy wie, że żeby mama włączyła odkurzacz musi trafić wtyczką do gniazdka, gdy umie sama uczesać swoje 3 włoski, ubierać czapkę czy buty. Nieporadnie, ale sama. Moja mała zdolniacha 🙂

Ale śniegu spadnij już proszę! Chcemy na sanki, lepić bałwany, rzucać się śniegiem. Zobacz, Liwia jest już gotowa na mrozy!

Liwia:
Kamizelka- sh
Buty,rajtuzki – YD
Sukienka – hmm nie pamiętam 🙂

 • Anonimowy

  Eve Milenna- ale fajnie szkrab ubrany ps. U ans też czasem nie wiadomo w co się bawić bo synek szybko się nudzi hihihi ale staramy się i fakt jak sprztąm w jego ubranka to uwielbia mi je podawać, składać po swojemu czasem udaje, że myje podłogę chustkami nawilżonymi.

  • https://www.blogger.com/profile/15576935294659804062 adm

   u nas to ubrania raczej są rozkładane, niż składane 😉

 • Anonimowy

  Eve Milenna- ale fajnie szkrab ubrany ps. U ans też czasem nie wiadomo w co się bawić bo synek szybko się nudzi hihihi ale staramy się i fakt jak sprztąm w jego ubranka to uwielbia mi je podawać, składać po swojemu czasem udaje, że myje podłogę chustkami nawilżonymi.

 • https://www.blogger.com/profile/02708988551009162525 Adriana Krynicka

  Bardzo elegancki zestaw:) no właśnie ten śnieg to by się chociaż na święta przydał

 • https://www.blogger.com/profile/15406289650106951112 Venus Kerrigan

  Ale ma śliczne butki! 😀

 • Anonimowy

  U nas to samo:> tarzanie się w ciuchach, tarzanie po mokrej podłodze:> szuruburu szmatkami, czesu czesu szczotką, a rolka papieru toaletowego jest do wszystkiego:>

 • https://www.blogger.com/profile/09273694383870496064 :)

  Super zabawy 🙂 Moja starsza uwielbiała poranną toaletę.

 • https://www.blogger.com/profile/13668597863461074946 Marta K.

  Mój Młodszy ma 20 miesięcy i też lubi pranie. Ja składam, on rozkłada 🙂 Tak, apelujemy o śnieg 😀