#ahojopolskie – zaczynamy nową przygodę!

Ahoj Opolskie!

Dawno nas nie było na drogach opolskiego, prawda? 😊 Wracamy do krótkiego, weekendowego podróżowania, łapiemy jeszcze ostatnie chwile lata, a później planujemy łapać też jesienne weekendy.

Jeżeli mogłabym podsumować jednym zdaniem #lato2020, to zdecydowanie było by to: podróżujemy po kraju! Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ odkrywamy piękne zakątki Polski, te troszkę dalsze, bo zajechaliśmy na Kaszuby, zahaczyliśmy o Morze Bałtyckie, ale przede wszystkim zwiedzamy najbliższą sobie okolicę- Województwo Opolskie.

Zawsze mi się wydawało, że wszystko tu widziałam, wszystko znam i niewiele jest w stanie mnie zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Początek wakacji, kiedy nasza przygoda z podróżowaniem „rzut beretem” od domu się rozpoczęła, pokazał mi, jak wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc ma do zaoferowania Opolszczyzna. I to właściwie dla każdego, od dzieciaków, rodzin, po singli i seniorów.  Absolutnie każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie i dostosowanego do swojego trybu podróżowania i zwiedzania.

W tym roku dowiedziałam się, że w moim województwie, Opolskim, można zakosztować nieba, stanąć oko w oko z dinozaurem i przespacerować się przy wulkanie. To wszystko mam na wyciągnięcie ręki… Ciekawe, prawda? 😊

Opolskie położone jest w południowo- zachodniej Polsce, tuż przy granicy z Czechami, co sprawia, że leży na bardzo zróżnicowanym geograficznie terenie, zachwyca widokami, które zaczynają się wśród malowniczo położonych jezior, przechodzi wstęgami rzek, zahacza o miasta duże i te malutkie, a kończy szlakami w Górach Opawskich. To województwo bogate w atrakcje, pałace i zamki, trasy rowerowe, spływy kajakowe oraz tematyczne szlaki turystyczne. To wszystko w zasięgu wzroku,  a ze względu na małą powierzchnię, możliwe do przemierzenia w krótkim czasie.

To podróżowanie, które rozpoczęliśmy w czerwcu, zamykamy swego rodzaju klamrą, zaczynając przy tym kolejny projekt, choć może bardziej przygodę! Znów odwiedzimy kilka miejsc nieopodal, które będziemy dla Was jeszcze mocniej eksplorować, opisywać i nagrywać. Ale nasza trasa poszerzy się jeszcze o inne ciekawe miejsca, znajdujące się zaraz za granicą naszego kraju, a mianowicie w Czechach.

Projekt, do którego przygotowuję się już od dłuższego czasu, pokaże Wam 7 miejsc, punktów, wydarzeń, a wszystko to będzie miało miejsce na pograniczu polsko- czeskim.

Na naszej trasie, w ciągu najbliższych kilku tygodni, znajdą się przedstawienia dla dzieci, bardzo aktywny wypoczynek, kajaki, rowery, parki. Z całą moją mocą będę chciała pokazać Wam i przede wszystkim zainspirować do tego, jak można spędzić weekend w naszym województwie i co ciekawego tu można odnaleźć. A mamy się czym chwalić!

 

#ahojopolskie, czyli zwiedzamy i poznajemy województwo opolskie wraz z Interreg V-A Republika Czeska- Polska!

Przez najbliższe tygodnie chcielibyśmy pokazać Wam to, co na Opolszczyźnie udało się stworzyć w ramach polsko- czeskich projektów.

To właśnie tym, na terenie województwa opolskiego, zajmuje się program Interreg V-A Republika Czeska- Polska, promujący ruch turystyczny na pograniczu. Ten program pokazuje nam, jakie atrakcje, wydarzenia i eventy zostały zrealizowane na polsko- czeskim pograniczu w ramach współpracy z naszym najbliższym sąsiadem z południa.

Dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu i kraju Ołomunieckiego powstał projekt „Poznajcie Interreg”, w którym Pszczółka Zosia opowiada o atrakcjach polsko- czeskiego pogranicza, przedstawia odrobinę historii, a przede wszystkim uczy dzieciaki czym jest współpraca.

 

Już za chwilę, już za moment, pierwsze miejsce i pierwsza relacja.

Kluczbork, Kino Bajka, poniedziałek 24.08 o godzinie 11:00 odbędzie się przedstawienie dla dzieci, pt. „Pszczółka Zosia w podróży”.

Do zobaczenia na drogach WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO! 😊

  • http://tarapatka.blog.pl/ tarapatka

    Faktycznie czasami nie trzeba jechać daleko żeby się zachwycić 🙂