#ahojopolskie: Pszczółka Zosia w podróży

3, 2, 1 START! Pszczółka Zosia wyruszyła w podróż  po Opolszczyźnie i okolicach, a my wyruszamy razem z nią pozwiedzać co nieco! Pierwszy przystanek i jednocześnie pierwszą mini przygodę naszego projektu #ahojopolskie zrobiliśmy bardzo, ale to bardzo blisko domu-w kluczborskim Kinie Bajka!

To właśnie tu, w Kluczborku, odbyło się pierwsze przedstawienie organizowane przez Interreg, pod tytułem „Pszczółka Zosia w podróży”. Przedstawienie adresowane jest dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu oraz kraju Ołomunieckiego, ale możecie mi wierzyć na słowo- dorośli bawili się równie dobrze.

Zosia podróżuje w ramach mikroprojektu „Poznajcie Interreg”, w ramach współpracy polsko- czeskiej (Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska), który przybliża nam wszystkim to, jak wygląda współpraca na pograniczu, czym zajmują się miasta partnerskie. Poza niewątpliwą zabawą i atrakcją dla dzieci, przedstawienie to bardzo duża dawka wiedzy. Także dla nas, dorosłych.

Czym jest Interreg? Jak i skąd pozyskać pieniądze unijne, do finansowania swoich idei i przedsięwzięć? Gdzie się udać, by rozwinąć nasze pomysły? To wszystko w zabawny i humorystyczny sposób opowiada Pszczółka Zosia, prostym, przejrzystym językiem, który rozumieją nawet dzieci.

Nasza odważna bohaterka swoją przygodę zaczyna w Polsce, w województwie opolskim, a później leci za granicę, gdzie poznaje swoje czeskie przyjaciółki. We współpracy budują ul, na którego potrzebne pieniądze otrzymują właśnie z dotacji unijnych.

Na samym początku przedstawienia wszyscy są zdziwieni, bo przeplata się język polski z czeskim, ale to tym bardziej wprowadza dzieciaki w stan oczekiwania na to, co będzie się działo dalej. A dzieje się dużo, są tańce, pięknie opowiedziana historia, kolorowa scenografia, a na koniec to, co chyba przypadło do gustu każdemu dziecku- prezenty i konkursy. Dzieciaki po przedstawieniu otrzymują kolorowe prezenty, a wcześniej mogą zmierzyć się w konkursie, w którym pytania dotyczą przedstawienia i Pszczółki Zosi- dlatego pamiętajcie, trzeba uważnie oglądać 🙂

Kluczbork to pierwsze miasto, w którym Zosia pokazała się szerszej publiczności, ale w najbliższych dniach poleci ona również do Głuchołaz, Kędzierzyna, Nysy i Strzelec Opolskich. Przedstawienia są darmowe, dlatego absolutnie każdy może w nich wziąć udział i zasiąść na widowni!

Przedstawienie organizuje Studia Artystyczne Tęczowy Motyl, w składzie:

Joanna Kisiel – choreografia i ruch sceniczny,  Beata Puzia – scenariusz i reżyseria

Aktorki: 

Anna Kisiel,  Agata Kisiel, Adrianna Puzia

Ja, jako mama, polecam! Dzieciaki zapatrzone, zafascynowane i przejęte, nawet 2 letni Kajtuś siedział całą okrągłą godzinę i oglądał!

Szukajcie Pszczółki Zosi w swoich miastach! 🙂

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Każde takie przedstawienie w jakiś sposób wbogaca,rozwija i uwrażliwia na sztukę 🙂 Jesteśmy jak najbardziej na TAK! 🙂

 • Gosia

  To musi być wspaniała przygoda dla Twojej córci. Gratulacje

 • Marlena

  Będziemy wygladać pszczółki w naszym mieście 🙂

 • http://czerwonafilizanka.blogspot.com/ czerwona filizanka

  O! Mam znajomego w Kluczborku, sam mu znać o tych wydarzeniach.

 • https://uwielbiamytestowanie.blogspot.com Uwielbiamy Testowanie

  Fajnie, że dzieciaki i po przedstawieniu dostają nawet kolorowe prezenty 🙂