Książki na lato!

Od dawna planowałam sobie, że kiedyś powstanie w końcu post z książkami dla dzieciaków. Ale plany planami, a dzień leciał za dniem. I tak, jak udaje mi się czasem wrzucić krótkie recenzje książek w formie zdjęć, tak ten post będzie chyba pierwszym większym postem z podsumowaniem książek, jakie czytają/ czytam swoim dzieciakom.
Trochę ich się nazbierało przez ostatnie miesiące, ale wybrałam tylko te, które naprawdę mogę polecić, które czyta się z wielką przyjemnością, mają wyjątkowe ilustracje, ale przede wszystkim te, które kochają moje dzieciaki! To ostatnie jest zdecydowanie najważniejszą rzeczą, bo niejednokrotnie było tak, że mimo pięknej okładki, mimo moich najszczerszych chęci, książka nie trafiła w gusta Liwii czy Kajtusia, więc leży na półce i czeka na lepsze czasy.. albo nowego właściciela.
Poniższe książki nadają się praktycznie dla wszystkich- nastolatek, miłośników dinozaurów, fanów sportu, podróżników, ciekawych świata, poszukiwaczy przygody, a nawet dla tych, którzy nie chcą myć zębów!

 

Ivar i zagubiony diplodok – znajdziesz TUTAJ!
Ivar ratuje głodne triceratopsy – znajdziesz TUTAJ!
Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem – znajdziesz TUTAJ!

Seria książek o Ivarze, to zdecydowanie jedna z lepszych, jakie mamy w tematyce DINOZAURÓW! Przygody Ivara zaczynają się tuż przed snem, kiedy wszyscy idą spać, a jego kolekcja dinozaurów, którą ma w wielkim pudełku- ożywa.
Ivar zna wszystkie dinozaury, jest z nimi zaprzyjaźniony, a każda książka to nowa opowieść o innym z nich, wraz z ciekawostkami z życia dinozaurów. Chłopiec spotyka groźnego tyranozaura, pomaga nakarmić triceratopsa, opiekuje się diplodokiem..
Jeżeli macie w domu fana dinozaurów, to to jest zdecydowanie pozycja dla Was!

Autor: Bjarbo Lisa
Wydawnictwo: Czarna Owca

 

Serię książek z przygodami Lukrecji – znajdziesz TUTAJ!

A teraz coś dla odrobię starszych dzieciaków, książka, a właściwie książki, które są z nami już od daaawna i moja córka z niecierpliwością czeka na każdą kolejną część! Lukrecja!
Kto z Was kochał przygody Mikołajka, równie mocno pokocha i ją!
Seria książek z przygodami Lukrecji- zabawnej dwunastolatki, która z pozoru mieszka w zupełnie normalnym domu, z mamą, bratem, ojczymem i żółwiem Madonną, a częstym gościem jest kolorowa i ciągle młoda duchem babcia Scarlett. Jest jednak niezwykłą obserwatorką życia, które opisuje w zabawny, uroczy sposób, zapewniając małemu czytelnikowi niekontrolowane wybuchy śmiechu.
Ta książka to pamiętnik, pełen przygód, radości, smutków i problemów dorastających dziewczynek. Moja Liwia uwielbia, bo jest to prosty język, a książka jest osadzona we współczesności, więc czuje, jakby czytała przygody swojej koleżanki.

Autor: Anne Goscinny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak

Do biegu, gotowi, START! – znajdziesz TUTAJ!

DO BIEGU GOTOWI START! KSIĘGA SPORTU- to opis świetnych zawodników w wielu dziedzinach sportu. Piłka nożna, żużel, skoki narciarskie, bobsleje, tenisiści, siatkarze, szermierze- ich pierwsze kroki w sporcie i wielkie sukcesy.
Niesamowite, pełne pasji, ciężkiej pracy i wysiłku historie 24 osób, których nazwiska warto znać. Książka napisana jest prostym, fajnym językiem, idealnym dla dzieci i młodzieży, a na pewno nie ma się wrażenia, że czyta się encyklopedię. Dodatkowo, zamiast zdjęć, każda postać jest zilustrowana!

Książka pokazuje, że aby odnieść sukces, trzeba wielu poświęceń już od najmłodszych lat. A to wszystko na przykładach naszych rodzimych reprezentantów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Napisana jest bardzo prostym językiem, pełna ciekawostek, dlatego zaciekawi nawet najmłodszego czytelnika, a Wy nie będziecie na pewno odczucia, że czytacie kolejną encyklopedię!

Autor: Joanna Wiśniowska
Wydawnictwo: Wilga

 

I Ty możesz zmienić świat – znajdziesz TUTAJ!

Książka, która z każdą kolejna kartką pokazuje, że mali ludzie, nasze dzieci, są w stanie zmienić i ulepszyć świat! 42 osoby, dzieciaki, z różnych krajów, z różnych rodzin i z różnych czasów, których łączy jedna rzecz- robili rzeczy wyjątkowe.
Właściwie każda historia jest inna, ale bardzo pouczająca, a każdej przyświeca jeden nadrzędny cel- czynienia świata lepszym. Myślę, że przemawia to do dzieci, ponieważ są to historie z życia ich rówieśników, kilku- kilkunastolatków, takich samych jak nasze dzieci.
Oni inspirują do działania, do osiągania celów i wiary w to, że jak się chce, to wszystko można, chociaż niejednokrotnie los jest po innej stronie…

Autor: Karolina Grabarczyk
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Mama w occie. Zabójcze pierogi – znajdziesz TUTAJ!

Mama w occie, to nasza najnowsza książka, którą właśnie kończymy czytać, ale wiem, że już mogę Wam napisać, że jest kolejnym hitem Liwii. I na dodatek pierwszą wciągającą książką detektywistyczną 😉
Mama w occie to historia dziewczynki, która wyrusza wraz ze swoją mamą, kulinarnym guru, w trasę po całej Polsce. Estera jest zachwycona, bo mama nigdy nie miała dla niej czasu, a teraz spędzą go razem aż zanadto, a do tego w towarzystwie ekipy filmowej i miliona przygód. I tu powoli zaczyna się kryminał, gdyż podczas jeden z pierwszych nagrywek na żywo jeden z turystów zaczyna się krztusić kartaczem, a dokładnie pierścionkiem, który był w środku. Skąd tam się wziął? Tego młodzi detektywi dowiedzą się z książki i opowieści rezolutnej dziewczyny!

Autor: Marcin Przewoźniak
Wydawnictwo: Wilga

 

Nawet potwory myją zęby! – znajdziesz TUTAJ!

To, że to jest książka fajna i ciekawa, to jedno, ale chyba najważniejsze, że jest to mój pomocnik z pewnymi osobnikami, które nie chcą myć zębów. I tak, zdarza mi się mieć w domu dwóch takich gagatków, na których nie działają ani prośby ani groźby… a zębów myć nie chcą.
Ta książka, to właśnie opowieść o małej dziewczynce, która za nic w świecie zębów myć nie chciała, a jej mama nie potrafiła sobie z tym nijak poradzić. Do czasu, aż w łazience spotkała kudłatego potwora, który o dziwo… mył zęby!
Pięknie ilustrowana, zabawna, z morałem, oswaja dzieci z dentystą i przede wszystkim przekonuje do używania pasty i szczoteczki.

Autor: Jessica Martinello
Wydawnictwo: Esteri

 

Wielka księga morskich zwierząt – znajdziesz TUTAJ!

To jedna z piękniej ilustrowanych książek/ encyklopedii, jakie mamy! Zachwyca mnie dosłownie każda jej kartka i odkrywanie tajemnic morskiego świata!
Przygoda z podwodnym światem zaczyna się od zadania znalezienia rybek, a później to mnóstwo stron ilustracji, opisów, ciekawostek.. Każde zwierzę jest króciutko, ale treściwie opisane, namalowane z najdrobniejszymi szczegółami i każdemu warto się przyjrzeć, bo jest niezwykłe i wyjątkowe.
Moim zdaniem jest to książka i dla małych i dla dużych, a interesuje i 3 i 8 latka!

Autor: Zommer Yuval
Wydawnictwo: Wilga

 

O dziewczynce, która chciała ocalić książki – znajdziesz TUTAJ!

To magiczna książka o… książkach! Tak, wszędzie, gdzie się nie obejrzycie, w tej książce będą się pojawiały inne książki i miłość do czytania! Dla Anny, bohaterki książki, biblioteka jest wyjątkowym miejscem, a książki dają jej wszystko, przyjaciół, wrogów, przygody i kiedy dowiaduje się, że nieczytane książki zostają niszczone, postanawia te wszystkie osoby uratować.. czytając każdą książkę!
Ta książka to też opowieść o strachu przed każdym kolejnym dniem, o trudach dorastania, o pokonywaniu lęków i przemianie, jaka następuje w bohaterce, kiedy w jej ręce wpada jedna, niesamowita książka…
Sami zobaczcie jaka i przygotujcie się na łzy wzruszenia!

Autor: Klaus Hagerup
Wydawnictwo: Czarna Owca